Kaski motocyklowe Schuberth – czym wyróżnia się niemiecki producent?

Person wearing helmet

Kaski motocyklowe są nie tylko nieodzownym elementem bezpieczeństwa podczas jazdy, ale także wyrazem stylu i innowacji. Niemiecki producent Schuberth wyróżnia się nie tylko jakością wykonania swoich produktów, ale także zaawansowaną technologią i dbałością o szczegóły, co sprawia, że stanowi wybór wielu wymagających motocyklistów na całym świecie.

Historia Schuberth

Historia marki Schuberth sięga roku 1922 i zaczyna się od piwowarstwa, a dokładnie produkcji skrzynek na piwo. Kilka lat później Fritz Schuberth zaczął dostarczać skórzane wyściółki do hełmów wojskowych, a pierwsze kaski wyprodukowane przez firmę Schuberth trafiły do górników na początku lat 50′. W 1954 roku marka wyprodukowała swój pierwszy kask motocyklowy. Natomiast w 1976 roku firma wprowadziła na rynek pierwszy kask integralny, który sprzedano w liczbie ok. 3000 sztuk w ciągu roku.

W 1984 roku powstał pierwszy kask opracowany pod kątem aerodynamiki. Był to słynny model Speed o wyglądzie piłki golfowej, który do dziś kojarzony jest z marką. Trzy lata później pojawił się na rynku kask ze znacznie ulepszoną akustyką, zwiększającą komfort jazdy motocyklisty. W 1996 roku powstał pierwszy kask Schubertha z blendą, a dwa lata później szczękowiec. W 2005 roku firma wprowadziła kolejną innowację – kask otwarty z pałąkiem chroniącym szczękę, czyli J1.

Kaski Schuberth – jakość premium

Kaski Schuberth należą do elity wśród producentów kasków, których szeroki asortyment znajdziemy w sklepie motocyklowym Liberty MotoStore. Bez względu na intensywność użytkowania Schuberth nawet po kilku latach będzie wyglądał jak nowy. Warto dodać, że marka jako pierwsza oferowała i nadal oferuje, zintegrowany system komunikacji. Wybrane modele kasków posiadają wbudowane anteny i głośniki, niewidoczne i nieodczuwalne dla użytkownika. Wystarczy dokupić dedykowany interkom motocyklowy, żeby rozbudować swój kask o kolejne funkcje. Bez przeciągania kabli, czy naklejania wielkiego interkomu na boku kasku.

Kolejną cechą premium jest pięcioletnia gwarancja i ubezpieczenie. Schuberth jest tak pewny swoich produktów, że dzięki rejestracji na ich stronie można wydłużyć czas gwarancji do 5 lat oraz uzyskać 5-letnie ubezpieczeniem od wypadku. Jeśli dojdzie do wypadku to dzięki ubezpieczeniu, nowy kolejny kask można kupić za 1/3 wartości.

Kaski Schuberth posiadają także zintegrowany w szybie anifog, dla wygody użytkowania, oraz jako jedni z niewielu producentów na świecie podają dokładne dane dotyczące poziomu hałasu w kasku.

Schuberth synonim bezpieczeństwa

Firma Schuberth zatrudnia na stałe naukowca, odpowiedzialnego za badania i rozwój kasków tej marki. W fabryce znajduje się specjalne laboratorium, gdzie testuje się kaski. Oprócz „brutalnych testów” przechodzą one również badania zachowania w deszczu, próbę słońca, temperatury, czy wentylacji. Łącznie przygotowanych jest około 50-ciu różnego rodzaju testów. Warto wspomnieć, że marka jako jedyna z dwóch w Europie posiada swój własny tunel aerodynamiczny, w którym prędkość maksymalna powietrza osiąga 200 km/h.

Obowiązkowa homologacja ECE 22.05 zakłada, że kask motocyklowy nie może obrócić się na głowie motocyklisty o więcej niż 30 stopni. Autorski system Roll-Off System marki Schuberth ogranicza obracanie kasku na głowie do maksimum 15 stopni. AROS to dwa dodatkowe paski mocowane w tylnej części skorupy połączone paskami pod szyją. Schuberth jako jedyny kask na świecie posiada takie rozwiązanie. Kask, który przesuwa się na głowie, znacznie zwiększa ryzyko uszkodzenia szczęki podczas wypadku. Dodatkowo kask, który zsuwa się w przód głowy, może uszkodzić szyję lub klatkę piersiową, dzięki AROS takie ryzyko jest zmniejszone.

Podsumowanie

Wysoka jakość i trwałość to najważniejsze cechy niemieckiego producenta kasków. A to z kolei przekłada się na bezpieczeństwo motocyklistów. Podczas upadku z motocykla lub znacznie poważniejszego wypadku drogowego, głowa motocyklisty jest chroniona w stu procentach. Nierzadko wpływa to na zachowanie zdrowia i życia. Nie można także zapominać o ogromnej funkcjonalności kasków Schuberth i komforcie ich użytkowania. Co ważne kaski niemieckiej marki występują w wielu wariantach, dlatego z powodzeniem można wejść w posiadanie kasku sportowego, turystycznego, lub miejskiego.